Збитки України внаслідок війни оцінюють у понад трильйон доларів

Збитки України, завдані російським вторгненням, з урахуванням втрат у наступні роки складають більше трильйона доларів, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Про це він розповів в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” .

Він зазначив, що підрахунок поки що експертний, але збиток структурований.

З його слів, перша його складова – прямі інфраструктурні збитки. 

“Це те, що ми втратили внаслідок прямого руйнування – мости, дороги, житло, будівлі, але ці цифри щодня зростають. Зараз наша оцінка – близько 120 мільярдів доларів. Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад 270 мільярдів доларів“, – пояснив він.

Друга складова – це підрахунок втрат української економіки. 

“Це падіння ВВП у розрахунку на місяці, коли ми продовжуватимемо бойові дії. Це недоотриманий прибуток і не вкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками, ця сума становить понад 290 мільярдів доларів“, – сказав Шмигаль.

Третя частина – втрати, яких зазнала держава внаслідок зменшення ВВП у перспективі. 

“До війни у нас були плани, як зростатиме наша економіка. Тепер підприємства, які мають приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звісно, буде суттєве коригування”, – констатував глава українського уряду.

В інтерв’ю він оцінив падіння ВВП України у 2022 році на цей момент у 35% і більше.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info