Колишньому нардепу іллі киві повідомили про ще одну підозру

Правоохоронці повідомили про ще одну підозру колишньому народному депутатові іллі киві – за пропаганду війни та заклики до насильницької зміни влади.

Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань.

Так, перебуваючи на території росії, колишній народний депутат України взяв участь в одному з пропагандистських шоу на російському телебаченні. Ілля кива публічно закликав вище керівництво рф до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні.

Він пропонував фізично усунути Президента України та інших високопосадовців держави, а також публічно закликав до ведення агресивної війни на території України. 

Наразі колишньому нардепу повідомили про підозру за статтями 109 (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та 436 (Пропаганда війни) Кримінального кодексу України.

Раніше Офіс Генерального прокурора оголосив киві підозру у державній зраді й порушенні територіальної цілісності.

За день до вторгнення росії на територію України ілля кива записав відеопривітання з днем радянської армії та озвучив потребу у визволенні України.

10 березня 2022 року слідчий суддя Личаківського районного суду Львова обрав киві запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 12 березня слідчі зібрали необхідні документи для оголошення іллі киви в міжнародний розшук.

Нагадаємо, кілька тижнів тому Верховна Рада України позбавила киву мандата народного депутата.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info