Мелітопольських освітян попереджають: навчання за російською програмою – це кримінал

Мелітопольських педагогів попереджають про кримінальну відповідальність: навчання дітей за російською програмою – це злочин.

Про це повідомляється на сайті Мелітопольської міської ради.

Раніше стало відомо, що з квітня окупанти планують запровадити навчання у школах та закладах профосвіти – за програмою та стандартами держави-агресора. Освітянам, які погодяться викладати навчальні предмети російською мовою та за освітянськими стандартами російської федерації, обіцяють виплату грошової винагороди у російських рублях.

На сайті Мелітопольської міської ради звертають увагу на те, що “подібна освітня діяльність є одним з видів колабораціонізму та є кримінальним злочином. Зокрема, відповідно до частини третьої статті 111-1 Кримінального кодексу України будь-які дії громадян України, які спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти вважаються кримінальним злочином та караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років”.

Зі змістом статті 111-1 Кримінального кодексу України можна ознайомитися за наступним посиланням.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info