Працівників Запорізької АЕС на вході обшукують окупанти

“Запорізька АЕС і місто Енергодар захоплені окупантами та вже 24-ту добу контролюються російськими військовими. Але всі 6 енергоблоків станції обслуговуються українським персоналом, ротація працівників відбувається”, – зазначають у держпідприємстві “Енергоатом”.

Про це повідомляється у телеграм-каналі підприємства.

“Формально окупанти не втручаються в роботу АЕС, але персонал змушений всі технічні рішення погоджувати з їхнім командиром. Усіх працівників станції на вході до неї ретельно перевіряють озброєні загарбники, і поки у людей немає можливості спокійно працювати й повноцінно відпочивати (а це неможливо в умовах окупації), ядерна та радіаційна безпека – під загрозою”, – додають у Енергоатомі.

Також вказується, що у місті-супутнику станції військових, зокрема й «поліціянтів» та омоновців, не поменшало, прапори України майже з усіх адмінбудівель зняті. Психологічний стан мешканців міста складний, адже окупанти посилюють інформаційний тиск на них, намагаючись схилити на свій бік та добитися «взаємодії», розповсюджують брехливі листівки. Проте попри всі складнощі місто, його жителі та ЗАЕС – тримаються! Бо Енергодар – це Україна, ЗАЕС – це Україна, і жоден окупант цього не змінить.

У держпідриємстві додають, що фактична блокада міста триває, тому і досі є проблеми з пальним, постачанням продуктів харчування та ліків першої необхідності. Вже понад 10 днів немає жодної звістки про викраденого окупантами першого заступника міського голови Івана Самойдюка, який не погодився на співпрацю з ними, натомість займався координацією гуманітарної допомоги для міста.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info