Мер Запоріжжя пояснив, як у місті працюватимуть ліфти

У запорізьких багатоповерхівках залишаються вимкненими ліфти. Запускати їх поки не планують. 

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі т.в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв. 

Втім мешканцям міста, у яких є потреба ними скористатися, пропонують подати заявку на 15-80. Це стосується людей, яким важко пересуватися самостійно.

Так, зі слів Куртєва, ліфти з початку війни відключили з міркувань безпеки. 

Зокрема, коли лунає сигнал тривоги, мешканці багатоповерхових будинків масово починають користуватися ліфтами для того, щоб спуститися в укриття. Тож в один момент у Запоріжжі вмикається одночасно три з половиною тисячі ліфтів і через таке велике навантаження люди починають застрягати. 

“І це не теорія. Це те, що нам довелося відчути на практиці. У перші дні війни, коли ліфти ще працювали, в них під час сирен за одну годину застрягало стільки ж людей, скільки за попередні п’ять днів. На жаль, оперативно деблокувати таку кількість мешканців просто неможливо”, – повідомив Куртєв. 

Він також вказав, що для безпечної роботи ліфтів необхідно забезпечити їхнє планове техобслуговування. А в умовах війни це зробити просто неможливо через обмежені поставки потрібних для цього матеріалів.

“При цьому ми розуміємо, що є категорії людей, для яких робота ліфтів є життєво важливою. Маю на увазі людей з певними захворюваннями, яким потрібно поїхати у лікарню на процедури (наприклад, на гемодіаліз), або людей, які не можуть пересуватися самостійно і їздять на візочках. Тому ми відпрацювали наступний механізм. 

Мешканці міста, у яких є така потреба, за день залишають відповідну заявку на 15-80. У заявці вони повідомляють, в який проміжок часу ліфт потрібно увімкнути, а в який – вимкнути. Співробітники контакт-центру опрацьовують заявку і відповідні служби вмикають і вимикають ліфти у заявлений час. Таким чином проблема вирішується.

В черговий раз ми просимо вас не скаржитися незручності. В країні йде війна і є речі, які треба потерпіти. У тому числі і непрацюючі ліфти. Будь ласка, об’єднуйтеся з сусідами. Допомагайте спускатися та підійматися сходами людям похилого віку та мамам з дитячими візками”, – зазначив т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв. 

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info