Вчора запорізькі захисники знищили 7 окупантів, ще 6 – поранили

За інформацією з вищого штабу Сил оборони України вчора українські військові знищили сім окупантів, шість – поранили, також у ворога тепер на два бронетранспортери менше.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Загалом ворог намагається просуватися у напрямках Гуляйполя, Запоріжжя, Кам’янського, але успіху не має.

За словами запорізьких захисників, російські окупанти здійснюють артобстріли та авіаудари, від яких вже постраждав цивільниий сектор, багатоповерхівки, місцева інфраструктура та дороги в Оріхові та кількох населених пунктах Пологівського району. Також в районі Оріхова був пошкоджений газогін. Наслідки аварії ліквідовані.

У Гуляйполі внаслідок дій російських військових – знищена сільськогосподарська техніка одного з підприємств, яке повинно було розпочати весняні польові роботи. Дії окупанта є характерними і загрожують зривом посівної, незважаючи на намагання запорізьких фермерів забезпечити область зерном.

У Мелітополі російська орда відбирає у місцевого населення українську гуманітарну допомогу, яка прибуває із Запоріжжя. А після окупанти знімають відеоматеріали про те, що місту нібито надано допомогу з російського гумкомвою. Втім на відео чітко видно, якою мовою написані назви продуктів та виробників: це, здебільшого, країни ЄС.

Окупанти и‌ надалі планують запровадити навчальний процес у мелітопольських закладах освіти відповідно до своїх стандартів і російською мовою з квітня. Освітянам, які погодяться викладати навчальні предмети, обіцяють виплату грошової винагороди у російських рублях.

Запорізька обласна військова адміністрація нагадує тим, хто погодиться на роботу під керівництвом окупантів: співпраця з ворогом тягне за собою кримінальну відповідальність.

Підрозділи рятувальників проводять ліквідацію наслідків надзвичайних подій. Так, вони ліквідували пожежу на території приватного домоволодіння у Василівці, яка виникла після обстрілів ворожої армії. Також підвезли 12 куб. м. технічної води для населення в Гуляйполі, організували транспортування польової кухні для приготування їжі у Токмаку, передали благодійну допомогу для нужденних з міста Пологи та Василівки від благодійних організацій.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info