Очільники “народної міліції” в Енергодарі та Мелітополі отримали провадження за колабораціонізм

Запорізька поліція відкрила провадження щодо колабораційної діяльності в Енергодарі та Мелітополі. Йдеться про осіб, які очолили незаконні управління так званої “народної міліції”.

Про це повідомляється на сайті Нацполіції у Запорізькій області.

Так, в Мелітополі окупанти призначили на цю посаду колишнього працівника МВС України, уродженця Донецької області.

В Енергодарі ж так званий начальник міліції опублікував відео, де запрошує на роботу «чесних міліціонерів та поліцейських». Пообіцяв їм збереження вислуги та звання. Молоді ж гарантував навчання у профільних вищих навчальних закладах України. Крім того, енергодарський псевдопосадовець закликає українських громадян добровільно скласти зброю і отримати за це грошову винагороду.

За обома фактами слідчі  Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відкрили провадження за ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України.

Згідно з інформацією ЗМІ, керівником народної міліції у Мелітополі призначили вадима міхеєва. Це колишній водій самопроголошеної в.о. міського голови Запоріжжя галини данильченко. Раніше Міхеєв працював у міліції, мав звання підполковника.

Також в одному з телеграм-каналів, на який часто посилається держпідприємство “Енергоатом”, вказувалося, що очільником “народної міліції” став олексій селіванов. З 2014 року він був співробітником так званого «МВД ЛНР».

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info