В Україні запустили портал, де можна повідомити про майно воєнних злочинців

В Україні запустили портал повідомлень про активи осіб, причетних до агресії рф проти України.

Про це йдеться у телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора.

Через новий ресурс можна поділитися інформацією про статки російських чи білоруських посадовців, лідерів думок та всіх, хто організаційно, фінансово та інформаційно підтримує війну в Україні. 

За словами Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, інформація на порталі допоможе компенсувати збитки потерпілим, а також сприяти відбудові нашої країни. Завдяки цій інформації можна буде розшукати майно воєнних злочинців, арештувати його в рамках кримінальних проваджень, а згодом конфіскувати.

У пошуку майна злочинців задіяні Офіс Генерального прокурора, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерство закордонних справ, Служба безпеки України, Національне антикорупційне бюро України, Національна поліція та Держфінмоніторинг.

Україна також взаємодіє з США та Європейським Союзом щодо обміну даними про активи осіб, причетних до воєнних злочинів, а також щодо імплементації санкцій та протидії фізичним і юридичним особам, які порушують ці санкції.

Якщо ви маєте інформацію про майно російських або білоруських воєнних злочинців за кордоном, повідомте про це на Порталі за посиланням: https://reportsassets.nazk.gov.ua/ua

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info