Голова СБУ: російські спецслужби підготували “псевдо-Медведчуків” для втечі одіозного політика

Голова Служби безпеки України Іван Баканов розповів деталі спецоперації із затримання кума путіна – Віктора Медведчука.

Про це повідомляє на фейсбук-сторінці  Служба безпеки України. 

«Це дійсно була складна і небезпечна для багатьох її учасників операція, яка тривала близько місяця у воєнних умовах. Президент дав доручення, і ми активізували усі можливості, аби це доручення виконати та знайти Медведчука», – зазначив Баканов.

За даними СБУ, Медведчук переховувався у приватному будинку на території Києва зі своїм кухарем та охороною. За «легендою» цей будинок нібито орендувала сім’я з Італії. 

Російське ФСБ організувало операцію, щоб вивезти Віктора Медведчука спочатку до Придністров’я, а згодом – до Москви. До цієї операції російські спецслужби залучили навіть представників злочинного світу та корумпованих правоохоронців.

Водночас ФСБ намагалося максимально замаскувати свої плани: вкидало дезінформацію, спеціально робило фейкові «зливи», намагалася організувати «липові» маршрути для евакуації політика і пустити СБУ хибним слідом. Навіть підготувала «псевдо-Медведчуків» для відведення уваги.

«Насправді Медведчука під виглядом військового ЗСУ нібито у супроводі колег хотіли довезти до українського кордону. Там – човном переправити до так званої «Придністровської Молдавської Республіки», де на нього вже чекала евакуаційна група спецпризначенців ФСБ. Вони й повинні були доставити Медведчука до Москви», – розповів Іван Баканов.

Контррозвідка СБУ визначила справжній маршрут і з’ясувала місце прибуття евакуаційної групи ФСБ.

«Це дозволило  оперативникам і слідчим Служби безпеки України затримати Медведчука по дорозі – під час його виїзду з Київської області. Зазначу, що його супроводжували українські правоохоронці, які також будуть відповідати за свої дії. 

Тепер на Медведчука чекає суд, обрання запобіжного заходу, а вірніше його підтвердження – тримання під вартою. Згодом, я сподіваюсь, заслужене покарання», – сказав Голова СБУ.

Він додав, що затримання Медведчука дає сигнал кожному зраднику України – ніхто не уникне покарання.

Нагадаємо, ще до війни суд відправив Віктора Медведчука під домашній арешт у справі щодо незаконної закупівлі вугілля через окуповані території.

Вже після початку війни правоохоронці встановили, що Медведчук залишив свій дім. Після цього нардепа оголосили в міжнародний розшук, а суд дозволив взяти його під варту.

Днями ж СБУ зловило Віктора Медведчука. Він був у військовій формі ЗСУ – таким чином український нардеп намагався замаскуватися.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info