Мер Токмака склав повноваження

“Окупанти усунули від влади законно обраного голову Молочанська. Вона, як відомо, і досі знаходиться в полоні у окупантів. Окупаційного самопроголошеного “мера” ще не представили” – зазначив очільник Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський.

Відповідну інформацію оприлюднили у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

“Водночас у Токмаку в.о. міського голови призначено Володимира Вольвача. Ігор Котелевський склав повноваження, але продовжує знаходитися у місті, працює, аби допомагати токмачанам”, – додав Крупський.

За словами очільника Пологівської райдержадміністрації, у Молочанській громаді приблизно тиждень тому на виїзді поставили блок-пости, нікого не випускали і ходили по будинках і квартирах, шукаючи та забираючи в полон учасників АТО (у них є списки) та проукраїнських активістів. Також перевіряють телефони. У Токмаку таких дій ще не проводили.

Загалом гуманітарна ситуація на окупованих територіях достатньої складна. Але всі комунальні служби, ДСНС, банки, лікарня працюють. Лікарі приймають до 12.00.

Найбільшою проблемою для місцевих жителів є придбання товарів в магазинах, оскільки більшість з них приймають лише готівкові кошти, а з їх отриманням є певні труднощі. Також частина магазинів серйозно підняла ціни на продукти харчування і товари першої необхідності, знизивши таким чином їх доступність для простих громадян.

У цій ситуації свідомі місцеві підприємці намагаються допомогти мирному населенню, особливо соціально незахищеним верствам, зокрема безкоштовно роздаючи їм продукти харчування. Також у Токмаку продовжує працювати гуманітарний штаб. Допомогу надають у тому числі і тим, хто не може пересуватися та малозабезпеченим категоріям населення.

Артур Крупський вказує, що в таких складних обставинах ситуацією намагаються скористатися шахраї та спекулянти. Вони, наприклад, пропонують за 10-15% перевести в готівку кошти для потребуючих. Також деякі приватні перевізники, користуючись ситуацією, наживаються на горі, та просять за вивезення у Запоріжжя від 1000 грн за пасажирське місце.

Великою проблемою є мародерство та крадіжки.

Організовані гуманітарні коридори зараз не працюють. Бажаючих виїхати з Токмака та Молочанська дуже багато, тому є реальна потреба збільшити кількість евакуаційних рейсів. Але зараз такої можливості немає, бо російські бандити блокують централізоване вивезення мирного населення. Обласна влада намагається вирішувати цю проблему у щоденному режимі.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info