У запорізькому військкоматі розповіли про основні правила нинішньої мобілізації

Заступник запорізького військового комісара Андрій Якунін розповів про основні правила нинішньої мобілізації.

Відповідну інформацію оприлюднили у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Так, нині в Україні немає хвиль мобілізації. Призов на військову службу проводиться відповідно до Указу Президента України від 24 лютого № 69 “Про загальну мобілізацію” протягом 90 днів.

Процес мобілізації розпочинається з виклику військовозобов’язаних громадян до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат).

Наразі проводити виклики виключно через повістки можливості немає, тому використовуються додаткові способи комунікації, які не заборонені законодавством України. Йдеться зокрема про розсилку смс-оповіщень, вручення повісток у громадських місцях, через підприємства, установи та організації. Після цього особа прибуває у відповідний центр комплектування, проходить медичну комісію та скеровується до лав ЗСУ.

“Якщо особа проходила військову службу після 2014 року і має бойовий досвід, то може бути направлена у військову частину, яка виконує бойове завдання. Військовозобов’язаний, який проходив військову службу до 2014 року, направляється у військові частини, які наразі не виконують бойове завдання. Це можуть бути підрозділи забезпечення або навчальні центри. У разі, якщо військовозобов’язаний не проходив військову службу, то направляються виключно у навчальні центри для підвищення кваліфікації”, – наголосив Андрій Якунін.

Ухилення від проходження військової служби у особливий період карається ув’язненням строком від 3 до 5 років.

У військовому комісаріаті окремо наголосили, що всі військовозобов’язані, які перебувають на території Запорізької області, мають стати на облік, зокрема і тимчасово переміщені особи.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info