У Запорізький області окупанти все частіше відмовляються воювати

Інформація від ЗСУ: у підрозділах російської армії, які воюють проти України на Запоріжжі, зростає кількість так званих “відмовників“, які стають вже системним явищем: російські солдати відмовляються йти в бій.

Про це повідомляється у телеграм-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Водночас противник намагається провести фортифікаційне обладнання своїх позицій, поповнює запаси озброєння та військової техніки, боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів, веде розвідку із залученням безпілотних літальних апаратів.

Окрім того, російські окупанти продовжують знищувати цивільну інфраструктуру та вбивати мирне населення.

У Василівці вчора з 15-ї години тривали обстріли з боку російської армії. Ворожі снаряди потрапляли на території приватних будинків. Кількість постраждалих уточнюється.

За словами жителів смт. Приазовське росіяни розосередили свою техніку у полях зі сторони Нововасилівки, також техніка заїжджала у населений пункт, після чого російські військові вривалися в будинки мирних жителів з обшуками.

За інформацією мешканців Чернігівської громади, окупанти продовжують викрадати чоловіків. Ті, кому вдалося повернутися з полону, розказують: їх тримали у підвалі і катували. Про викрадення мирних жителів також повідомляють в Мелітопольському районі області. У самому Мелітополі збільшується кількість колаборантів, які допомагають російській окупаційній владі в її злочинній діяльності.

Окупанти в Енергодарі намагаються створити черговий фейк про ніби-то виявлений схрон зброї. На відео росіяни назвали невідомих чоловіків представниками тероборони міста та показали зброю в якомусь лісі. На відео – автомати та кулемети, яких у мешканців міста чи навіть представників ТрО точно не могло б бути.

Також у місті поширюють пропагандистські листівки, у яких закликають коритися окупаційній владі, адже, мовляв, росія прийшла сюди назавжди. Також у тих листівках попереджають про те, що для того, аби займатися торгівлею, підприємці повинні домовлятися із самопроголошеним головою окупаційної адміністрації.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info