В Енергодарі окупанти намагаються “підім’яти” під себе бізнес

“Рашистські окупанти та українські колаборанти в Енергодарі примушують бізнес проходити нову реєстрацію“, – зазначає Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Про це повідомляється у її телеграм-каналі.

За словами Уповноваженої, сьогодні підприємців «запросили» в міську раду на зустріч для обговорення нових правил реєстрації бізнесу та оподаткування.

Такими діями окупанти рф порушують право власності, гарантоване статтею 33 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни.

Також Людмила Денісова зазначає, що на енергодарських блокпостах окупанти роздають листівки із закликом коритися рашистам: «Возврата к прежнему неонацистскому режиму не будет. Россия пришла в ваш регион навсегда и никуда не уйдет».

У листівці також пишуть, що в Енергодарі «сформовано орган місцевого самоврядування» і тепер, щоб займатися торгівлею, потрібно сплачувати податки окупантам та домовлятися із самопроголошеним главою адміністрації міста Шевчиком.

Нагадаємо, ще у березні Андрій Шевчик заявив про створення незаконного органу – “общественного совета самоорганизации города”, який по суті підміняв функції легітимної місцевої влади. Андрій Шевчик – це депутат Енергодарської міськради від “ОП-ЗЖ” та вже колишній інженер Запорізької АЕС.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info