У Розівці окупанти обманом зібрали мешканців і влаштували так званий “референдум”

У Розівці Пологівського району окупанти провели так званий “референдум” – обманом зібрали людей похилого віку у будинку культури і змусили голосувати.

Про це повідомив голова Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський.

“Місцеве населення, переважно люди похилого віку та переселенці з Маріуполя, обманом було зібране в місцевий будинок культури. Людям сказали, що будуть обговорюватись питання виплати пенсії та з’ясовуватися їх соціально-побутові потреби. Насправді ж людям озвучили так званий меморандум за те, щоб провести вибори нового “мера”, якогось “активу села”. А потім і про звернення до так званої республіки “ДНР” про приєднання, поки не буде захоплено Запоріжжя”, – повідомив керівник Пологівського району Артур Крупський. 

Він вказав, що залякані люди під дулом автоматів змушені були голосувати за незрозумілі речі, що знаходяться за рамками правового поля України.

Артур Крупський додав, що російські війська окупували територію Розівської територіальної громади 2 березня 2022 року. Весь цей час окупанти проводили певну роботу з місцевим населенням, робили так званий перепис, потім повісили прапори терористичних організацій “Л/ДНР”. Нещодавно в громаду приїздив один з ватажків терористичної організації “ДНР”.

Також зазначив, що проведений референдум є фейковим і несе загрозу, перш за все, самим мешканцям громади. 

“Ми ніколи не визнаємо ці події. Сьогодні вже сформовано і направлено відповідну заяву до СБУ та поліції. Ми знаємо про всіх колаборантів, які брали в цьому участь”, – повідомив керівник Пологівського району Артур Крупський.

Він застеріг населення від  участі у таких зібраннях у майбутньому.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info