Запорізькі захисники знищили ворожий радар поблизу Токмака

Сили оборони Запорізького краю знищили ворожий радар поблизу Токмака Пологівського району Запорізької області. 

Про це повідомила Запорізька обласна військова адміністрація. 

Військові вказують також, що обстановка на фронті говорить про те, що противник намагається наступати і просунутися вглиб у напрямку Запоріжжя, але зазнає втрат і зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів. Російські війська продовжують здійснювати обстріли позицій наших військ та вести наступальні дії на напрямку Покровське – Гуляйполе.

У Мелітополі в районі Білякова жителі спостерігали пересування довгої колони техніки окупантів через місто у бік Запоріжжя. Ще понад 45 одиниць ворожої техніки мелітопольці спостерігали на вулиці Ломоносова на мікрорайоні. Здебільшого їхали тентовані вантажівки із живою силою окупантів, десяток бензовозів, танки.

Також повідомляється, що окупанти сформували у Мелітополі вже 4-ту військову базу поблизу житлових кварталів. Накопичують там військову техніку.

У Пологівському районі області, за інформацією розвідників ЗСУ, почалися бунти російських військовослужбовців: солдати рф не хочуть воювати через те, що їм не виплачують обіцяних грошей. Місцеві ж мешканці Василівського району області розповідають, що подекуди росіяни навмисно “відстрілюють” боєприпаси і складають зброю, відмовляючись вести війну проти мирного населення. Втім “кадирівці” жорстоко карають бунтівників. 

Не маючи змоги перемогти українських воїнів на полі бою, російські терористично-окупаційні війська намагаються тиснути на мирне населення Запорізької області і знайти колаборантів, що погоджуються співпрацювати з ворогом. До того ж, росіяни заблокували будь-яку можливість для українців виїхати з окупованих територій і не дають змоги волонтерам доставити гуманітарний вантаж. 

Зокрема бердянські ЗМІ повідомляють про те, що Вікторія Васильєва – голова комітету мікрорайону «Слобідка» – переписує адреси готелів у курортному мікрорайоні, з яких виїхали господарі, щоб здати це все окупантам. Крім того, вона збирає особисті дані людей, нібито для того, аби організувати адресну роздачу гуманітарної допомоги від окупантів.

У селі Вознесенка завідувачка дитячого садка «Теремок» Людмила Бондаренко у парі із завгоспом Світланою Коваленко намагаються відновити роботу закладу. Втім більшість співробітників працювати на окупантів не хочуть – їх колаборанти змусили написати заяви на звільнення.

У Мелітополі колишня методистка дитячого садка №38 Лариса Артемова пішла на службу до окупантів. За зрадництво вона отримала посаду директора у зазначеному закладі та зобов’язує працювати всіх працівників. 

Російські військовослужбовці також продовжують грабувати мирне населення. 

У с. Орлянське Василівського району окупанти зайняли будинок культури і школу, яку пограбували. Також росіяни викрали автомобілі та телефони місцевих жителів. У Пологах вони викрали у місцевого автомобіль «ЗАЗ». У Бердянську – заволоділи табельною зброєю інспектора районного відділу поліцію. Крім цього, стало відомо, що окупанти вдерлися до Смирновського будинку культури Пологівського району і викрали звідти 4 комп’ютери 12 моніторів, 8 МФУ, 2 ноутбуки та систему відеоспостереження.    

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info