В Енергодарі окупанти записують мешканців на виплату рублів – так хочуть зібрати паспортні дані

В Енергодарі окупанти записують мешканців на виплату рублів – так хочуть отримати їх паспортні дані.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Сил оборони Запорізького краю. 

“В Енергодарі рашисти почали записувати місцевих жителів у чергу на видачу 10 тисяч рублів. Такими діями окупанти планують отримати від населення необхідні паспортні дані для проведення чергового “псевдореферендуму”, – повідомили запорізькі захисники. 

Окремо Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців на окупованих територіях із закликом не надавати свої особисті дані, які росіяни можуть використати для фальсифікацій на так званих “референдумах”. 

“Закликаю мешканців південних районів України, Херсонської та Запорізької областей – дуже уважно ставитись до того, яку інформацію про себе ви даєте загарбникам. Якщо вони просять вас заповнити якісь анкети, залишити десь вашу паспортні дані, то знайте – це не для того, щоб вам допомогти. Не для того, щоб просто переписати кількість людей, які живуть на певній території. І не для того, щоб дати вам якусь гуманітарну допомогу. Це для того, щоб сфальсифікувати на вашій землі так званий “референдум” (…) Хочу вас запевнити – жодні “хнр-и”  не пройдуть”, – звернувся Президент України. 

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляло, що псевдореферендуми на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей мають на меті оголошення примусової «мобілізації» українських чоловіків. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info