У Мелітополі окупанти намагаються проводити “мобілізацію” та крадуть техніку – Іван Федоров

У Мелітополі окупанти намагаються проводити так звану “мобілізацію” та крадуть сільськогосподарську техніку.

Про це 25 квітня в ефірі єдиного телемарафону повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. 

“Це розпочалося декілька тижнів тому. На блокпостах (окупанти, – ред.) почали пропонувати вступати до збройних сил російської армії”, – поінформував мер Мелітополя Іван Федоров. 

З його слів, наступним етапом стало відвідування громадян за адресами проживання. 

“Хтось з колаборантів, старших по будинках, почав їм надавати інформацію, хто з чоловіків де залишився. І цим чоловікам, які залишилися, вони також пропонували вступати до армії рф. По внутрішній інформації ми чітко розуміємо, що зараз вони вже готуються до повноцінної “мобілізації” наших чоловіків”, – сказав Федоров.  

Щодо ситуації на окупованій території Федоров також додав, що окремий загін окупантів обходить села і шукає у людей посівний матеріал та сільгосптехніку. Потім цю техніку відбирають і вивозять на територію Криму. Були випадки, коли нові комбайни, які окупанти крали з Мелітополя, по GPS-навігатору знаходили у Криму. 

Він також повідомив, що посівна кампанія майже не ведеться. Бо по-перше – немає палива, посівного матеріалу та техніки, яку окупанти викрадають. А по-друге, українські фермери не розуміють, хто потім буде збирати цей урожай. 

Окремо Федоров вказав, що у Мелітополі катастрофічна ситуація із забезпеченням продуктами:

“У місті Мелітополі жоден магазин не працює. Те, що кажуть окупанти, що будуть поставляти продукти з Криму – то це крохи, а не кількість продуктів. В селах ситуація ще гірша, тому що до сіл не доїжджає нічого (гуманітарна допомога – ред.) ”.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info