Коли виплатять 6500 гривень єПідтримки та як оформити допомогу переселенцям – роз’яснення Мінцифри

У Міністерстві цифрової трансформації України відповіли на поширені питання: зокрема щодо виплати 6500 гривень єПідтримки та оформлення допомоги для переселенців. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Міністерства цифрової трансформації України. 

Там вказали, що уряд вже виділив додаткові кошти на завершення виплат по 6500 гривень. Далі – детальні відповіді. 

Відправили заявку на 6500 грн єПідтримки. Коли будуть кошти?

Усі виплати здійснює Міністерство економіки України. Тож якщо ви подали заяву та вказали правильний рахунок, радимо очікувати зарахування допомоги на картку єПідтримки. Адже на засіданні уряду ухвалили рішення про виділення додаткових 2 млрд грн, що дасть змогу здійснити виплату ще понад 300 тисячам українців.

Залишилися без роботи та не змогли оформити заяву на отримання 6500 грн. Що робити?

Ви можете заповнити заяву на отримання допомоги по безробіттю на порталі Дія:

https://diia.gov.ua/services/dopomoga-po-bezrobittyu. Після цього сповіщення про результат надійде вам на електронну пошту, у SMS-повідомленні, а також відобразиться в особистому кабінеті на порталі Дія.

Я вже маю довідку ВПО. Як мені оформити виплати?

Якщо довідка ВПО у вас вже є, оформити виплати можна, звернувшись до ЦНАПу або ж УПСЗН за фактичним місцем проживання. Працюємо над тим, щоб якнайшвидше ця послуга була доступна і в Дії.

Чи може внутрішньо переміщена особа працювати та отримувати виплати ВПО?

Так, ви можете працевлаштуватися та отримувати грошову виплату як ВПО. Адже ці кошти призначаються для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг людям, які були вимушені покинути свої домівки через бойові дії.

Яку ще допомогу можна отримати від держави?

Спільно з Міністерством соціальної політики ми зібрали всю важливу інформацію про види соціальної допомоги на порталі єДопомога: https://edopomoga.gov.ua/

Якщо у вас залишилися запитання щодо допомоги від держави постраждалим від війни, звертайтеся на гарячу лінію за номером 0 800 331 834.

“Бережіть себе та підтримуйте одне одного”, – йдеться у повідомленні. 

Окремо варто додати, що 26 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у телеграм-каналі, що в межах програми єПідтримка держава вже виплатила допомогу в розмірі 6500 гривень для 3,6 мільйона українців.

“На цю програму ми спрямували більш як 23 мільярда гривень, проте частина людей, що подавалася на допомогу в останні дні, поки не отримала свої виплати. На засіданні уряду сьогодні ухвалили рішення про виділення додаткових 2 мільярдів гривень, що дозволить здійснити виплату ще понад 300 тисячам наших громадян”, – написав прем’єр-міністр.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info