Колаборантам з Василівки та Михайлівки оголосили підозри

Запорізька поліція оголосила підозри самопроголошеним керівникам Василівки та Михайлівки (Запорізька область). 

Про це повідомили Офіс Генерального прокурора, ГУ  НП в Запорізькій області.   

За даними слідства, у квітні жителька Василівки добровільно надала згоду на співпрацю з окупаційною владою рф та погодилася на пропозицію зайняти посаду «голови адміністрації м. Василівка». 

Про своє нове “призначення” жінка повідомила місцевим мешканцям у відеозверненні через телеграм-канал. Також у цьому зверненні вона дискредитувала ЗСУ та закликала жителів міста толерантно ставитись до окупаційної адміністрації і військовослужбовців країни-агресора.

Тож запорізькі силовики оголосили їй підозру щодо колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Раніше, 25 квітня, Запорізька обласна військова адміністрація повідомляла, що так званою керівницею Василівки назвалася Наталія Романіченко. Зокрема вона записала відео, у якому з’явилася з георгіївською стрічкою на руці та закликала місцевих мешканців співпрацювати з “братським російським народом”.

Окрім того, за статтею про колабораційну діяльність оголосили підозру Івану Сушку. Він став так званим «головою  адміністрації смт Михайлівка» (Василівський район). 

За даними слідства, Сушко стверджував у публічному зверненні, що у найкоротший строк разом із новою владою зможе вирішити будь-яке проблемне питання місцевих мешканців. Для цього жителям Михайлівки потрібно лише звернутися до «общественной приемной», де представники новоствореної окупантами організації нададуть відповідну допомогу. 

У 2015 році Сушко був кандидатом у депутати до Михайлівської селищної ради від партії «Опозиційний блок»

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info