У жителів Запорізької області сьогодні буде можливість евакуюватися

У жителів Запорізької області сьогодні буде можливість евакуюватися.

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація. 

За підтримки ООН та Червоного Хреста 2 травня погоджено “зелений коридор” Маріуполь-Запоріжжя. Колони автобусів будуть прямувати через Токмак та Василівку.

Вчора ввечері міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що триває маріупольська гуманітарна операція. 

Як відомо, на “Азовсталі” разом із захисниками Маріуполя залишаються заблокованими сотні цивільних осіб. Ситуація набула ознак справжньої гуманітарної катастрофи, бо у людей закінчується вода, їжа та медикаменти. 

Міністерка нагадала, що багаторазові спроби евакуювати цивільних протягом останніх тижнів успіху не мали. 

27 квітня відбулась зустріч Президента України з Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем. За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про спільну гуманітарну операцію України разом з ООН та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. 

1 травня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що розпочалася евакуація людей із «Азовсталі». Вдалося вивезти вже понад сто цивільних – жінок, дітей, які рятувалися від бойових дій саме там. 

“Маріупольська гуманітарна операція триватиме, допоки не досягнемо своїх цілей – порятунку життів наших громадян”, – зазначила також Ірина Верещук. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info