В Іспанії затримали Шарія

4 травня 2022 року правоохоронні органи Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія, якого в Україні підозрюють у державній зраді.

Про це повідомляє Служба безпеки України. 

“Це затримання – чергове свідчення того, що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним”, – наголошує Служба безпеки України. 

Нагадаємо, минулого року СБУ оголосила Шарію підозру – зокрема за статтями про державну зраду (ст. 111 КК України) та порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 КК України).

За даними слідства, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.

Тоді повідомлялося, що Шарій починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали сприяв державним та неурядовим структурам рф у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

Нині слідчі дії тривають.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info