Окупанти розганяють фейк про заборону евакуації з Запоріжжя

Окупанти почали розганяти черговий фейк щодо евакуації. Зокрема міноборони рф стверджує, що в Запоріжжі нібито заборонили евакуацію цивільного населення: мовляв, “будь-які спроби мешканців залишити місто жорстоко зупиняють батальйони тероборони, застосовуючи фізичне насилля”. 

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація. 

“Насправді єдина тимчасова заборона, яка діяла цими днями – обмеження виїзду із Запоріжжя на тимчасово окуповану територію. Пов’язана вона була саме із військовою ситуацією в області: аби не наражати людей на небезпеку рух транспорту в напрямку територій, де стоять росіяни і готуються провокації, був зупинений”, – пояснили у Запорізькій ОВА.

Натомість росіяни на блокпостах не пропускають українських громадян, які хочуть покинути окуповані території. 

“Сьогодні існує запит на евакуацію та на виїзд з Мелітополя та Бердянська, але наразі це зробити централізовано неможливо – росіяни майже  місяць не дають гуманітарних коридорів. В евакуаційних колонах, що змушені по кілька діб стояти на блокпостах, – жінки, діти, літні люди”, – розповіли у Запорізькій ОВА.

Нагадаємо, раніше російські пропагандисти розганяли фейк про атаку Енергодара українськими безпілотниками.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info