У Запорізькій області зафіксували 8 злочинів проти культурної спадщини

Міністерство культури зафіксувало вже понад 330 випадків пошкодження окупантами українських обʼєктів культурної спадщини. Серед них – 8 випадків у Запорізькій області.  

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики. 

Так, на території Запорізької області злочини проти культурної спадщини зафіксовані у Василівці, Енергодарі, Запоріжжі, Мелітополі, Гуляйполі та селі Мала Токмачка (Пологівський район). 

У Василівці це – руйнування будівлі манежу-стайні, а також інших історичних будівель, що входять до ансамблю споруд Василівського історико-архітектурного музею-заповідника “Садиба Попова”. 

В Енергодарі окупанти пошкодили пам’ятник учасникам АТО, розташований поряд зі школою № 2. Його було пошкоджено військової технікою рф.

У Запоріжжі загарбники зруйнували фасад, вікна та покрівлю історичної будівлі старого залізничного вокзалу “Запоріжжя-2”. Руйнувань будівля зазнала після ракетного обстрілу у березні.

У квітні ж в Запоріжжі внаслідок ракетного удару було пошкоджено фасади та вікна будівлі головного корпусу санаторію-профілакторію одного з підприємств. Будівля була зведена у 1930-50 роках, розташована на острові Хортиця. 

У Мелітополі окупанти вдерлися до краєзнавчого музею. Повідомлялося, що звідти вкрали скіфські золоті вироби. Щодо цього випадку запорізькі силовики відкрили кримінальне провадження. 

У Гуляйполі руйнувань зазнало два об’єкти. Зокрема внаслідок обстрілів була частково зруйнована церква Святого Тихона Задонського. 

Також у Гуляйполі обстрілами були пошкоджені вікна старовинної будівлі колишньої синангоги, збудованої ще 1909 року. 

Ще внаслідок острілів була пошкоджена будівля Малотокмачанського будинку культури (с. Мала Токмачка, Пологівський район). 

Найбільше ж злочинів проти культурної спадщини нині зафіксовано у Харківській області (90), Донецькій (70) та Київській області (62 злочини). Це руйнація будинків культури, бібліотек, церков, пам’ятників, старовинних житлових будинків.

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info