З “Азовсталі” евакуювали декілька сотень оборонців Маріуполя, у тому числі важко поранених

Вчора розпочалася операція з порятунку заблокованих на території комбінату “Азовсталь” оборонців Маріуполя.

Про це вночі 17 травня повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

За словами заступниці Міністра оборони України Ганни Маляр, 16 травня з “Азовсталі” до медичного закладу у Новоазовську було евакуйовано 53 важко поранених для надання медичної допомоги. Ще 211 захисників доставили через гуманітарний коридор в Оленівку.

Для подальшого повернення їх додому будуть здійснювати процедуру обміну.

“Щодо оборонців, які все ще залишаються на території “Азовсталь”, проводяться заходи з порятунку”, – додала Маляр. 

В Генеральному штабі Збройних сил України повідомляють, що Маріуполь захищали окремий загін спеціального призначення “Азов”, 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя. 

“Утримуючи позиції на “Азовсталі”, вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20 тисяч особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання Операції об’єднаних сил”, – пояснюють у Генштабі.

Зазначається, що сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало можливість ЗСУ підготувати та створити оборонні рубежі, сформувати резерви, перегрупувати сили, отримати допомогу від партнерів.

Захисники Маріуполя – Герої нашого часу. Вони назавжди в історії”, – зазначили у Генеральному штабі Збройних сил України. 

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info