У Запоріжжі за держзраду судитимуть заступницю голови Бердянської районної державної адміністрації

До суду скерували обвинувальний акт щодо заступниці голови Бердянської районної державної адміністрації. Її обвинувачують за статтями про державну зраду та колабораційну діяльність. 

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Запоріжжя. 

Згідно з матеріалами справи, заступниця голови Бердянської районної державної адміністрації добровільно вирішила сприяти незаконній діяльності співробітників ФСБ та збройних сил росії в Бердянську. Зокрема приблизно з середини березня вона почала виконувати злочинні завдання, спрямовані на забезпечення діяльності окупаційної адміністрації.

Вказується, що посадовиця здійснювала пошук та узагальнення інформації щодо надзвичайних ситуацій та подій, роботи банківської системи, готовності сільськогосподарських підприємств до посівної, наявності паливно-мастильних матеріалів в Бердянську. 

22 березня її затримали працівники СБУ.

Відповідно до судових ухвал, затримання відбулось на блокпосту при в’їзді до Запоріжжя. Перетнути блокпост посадовиця намагалася разом з чоловіком  на автівці Сhevrolet Niva. 

Правоохоронці вказують, що знайшли у її мобільному телефоні листування з представниками рф, зокрема й щодо згоди на співпрацю. Також один зі свідків дав показання, що жінка повідомляла, що буде “працювати на тій же роботі, проте на стороні російської федерації”.

24 березня силовики оголосили їй підозру за статтею про державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану ( ч. 2 ст. 111 КК ).

Того ж дня їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Запорізькому СІЗО на строк 30 днів – без визначення розміру застави. Вказаний запобіжний захід під час слідства не змінювали

8 липня обвинувальний акт у справі скерували до Жовтневого районного суду Запоріжжя. Втім надалі справу перенаправили на розгляд Комунарського районного суду Запоріжжя. Нині відомо, що суд прийняв справу до свого провадження, підготовче засідання призначалося на 18 липня. 

За даними судової системи України, обвинуваченою у справі є заступниця голови Бердянської райдержадміністрації з гуманітарних питань Ольга Галаніна. 2020 року вона також обиралася депутаткою Приморської міської ради Бердянського району від “ОП-ЗЖ”.