До суду подали позов про конфіскацію російських активів – він стосується запорізьких підприємств

24 серпня Міністерство юстиції України подало перший позов щодо стягнення в дохід держави активів громадян країни-агресора. Позовні вимоги висунули російському мільярдеру Володимиру Євтушенкову, який володіє низкою підприємств в Запоріжжі. 

Про це повідомляється на сайті Судової влади України. 

Так, позов подали до Вищого антикорупційного суду відповідно до закону “Про санкції” (п. 1-1, ч. 1, ст. 4). Закон передбачає стягнення в дохід держави активів громадян росії, які причетні або підтримують збройну агресію проти України.   

Володимир Євтушенков вказаний у справі відповідачем. Також зазначені 5 підприємств, зареєстровані на території України. Серед них – розташовані в Запоріжжі  АТ «ВІТ», ТОВ Електрозавод – ВІТ та науково-інженерний центр ЗТЗ-Сервіс. В усіх підприємствах Євтушенков досі зазначений бенефіціарним власником.

Володимир Євтушенков через АФК «Система» також володіє однією з найбільших оборонних компаній світу «РТІ Системи», яка постачає радіотехнічне обладнання Міноборони росії.  

Про запорізькі активи російського мільярдера читайте в матеріалі “Запорізького проєкту розслідувань”: “Як держбанк росії став власником головного розробника трансформаторів в Україні”.