“Запоріжтрансформатор”, який передали Міноборони, має 11 мільярдів гривень боргів

“Запоріжтрансформатор”, який передали Міноборони, має 11 мільярдів гривень боргів.

Про це повідомляє Liga.net з посиланням на ухвалу Господарського суду Запорізької області. 

Так, ще в жовтні 2019 року Господарський суд Запорізької області відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ “Запоріжстрансформатор”. Тоді з відповідною заявою до суду звернулися представники підприємства. Нині стало відомо, що завод має понад 11 млрд грн. боргів.

Зокрема, в ухвалі суду від 29 листопада цього року був опублікований список кредиторів, яким завод винен гроші. Найбільшими серед них є:

– Промінвестбанк – на 6,1 млрд грн;

– колишній Сбєрбанк – на 2,2 млрд грн;

– ING Bank N.V. – 741 млн грн;

– Укрексімбанк – на 459,6 млн грн;

– Райффайзен Банк Аваль – на 435,7 млн грн;

– ІНГ Банк – на 214,2 млн грн;

– Таскомбанк – на 213,9 млн грн.

Окрім того, до “Запоріжтрансформатора” має грошові претензії низка кіпрських компаній.

Нагадаємо, у листопаді цього року Рада національної безпеки і оборони України повідомила про передачу державі активів стратегічно важливих підприємств. Серед них називався “Запоріжтрансформатор”. 

«Вилучені активи набули статусу військового майна, їх управління передано Міністерству оборони України. По завершенні дії військового стану, відповідно до вимог закону, вказані активи можуть бути повернені власникам, або буде відшкодовано їхню вартість», – сказав тоді секретар РНБО Олексій Данілов. 

ПрАТ “Запоріжтрансформатор” – найбільший у Європі виробник силових масляних трансформаторів та електричних реакторів. Підприємство було засноване в 1947 році як Запорізький трансформаторний завод (ЗТЗ), а в 1994 році в результаті приватизації було перетворено в акціонерне товариство.