Кіберполіція попереджає про шахраїв, які намагаються обкрадати рахунки

Кіберполіція попереджає про телефонних шахраїв, які намагаються обкрадати банківські рахунки.

Про це повідомляє Кіберполіція України.

За повідомлення правоохоронців, аферисти використовують різні схеми: «вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку підозріла транзакція», «ми здійснюємо перевірку клієнтів», «нові правила під час воєнного стану».  

Найбільш кмітливі можуть використовувати технологію спуфінгу для підміни номера телефону. На іншому кінці «проводу» може бути навіть окупант, а на екрані вашого телефона буде відображатися український номер банку, пенсійного фонду, податкової, поліції тощо.

“Пам’ятайте, ким би не представся співбесідник і які б приводи не називав, не повідомляйте ніколи дані своєї банківської картки, особливо CVV, терміну дії картки, одноразових паролів з SMS, даних для авторизації в онлайн-банкінгу.

Для платежів або переказів користуйтеся лише перевіреними сервісами та відключіть у мобільного оператора можливість віддаленої заміни SIM-карти”, – йдеться у попередженні. 

Правоохоронці радять: якщо ви стали жертвою телефонного шахрайства, подайте звернення на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або зверніться до найближчого відділення поліції.

Також у спеціальному розділі STOP FRAUD кожен може перевірити сумнівний номер телефону, вебсайт або банківську карту.