Суд дозволив спеціальне розслідування щодо освітньої керівниці з Якимівки, яка дякувала окупантам

Жовтневий районний суд Запоріжжя надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо директорки школи з Якимівки. Вона дякувала окупантам та фотографувалася з російськими прапорами. 

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду. 

Згідно з матеріалами справи, у квітні директорка “Якимівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів” погодилась на співпрацю з окупантами. Згодом її призначили  керівницею «Акимовской школы №26», де вона почала впроваджувати “російську освіту”. 

Вже в липні директорка подякувала окупаційній владі за ремонт у навчальному закладі та “висловила надію на подальше співробітництво”. Згодом заявила, що завдяки окупаційній владі “існує все надбане”. Наприкінці ж вересня фотографувалася з прапорами російської федерації та портретами путіна. 

У листопаді правоохоронці оголосили їй підозру за статтею про впровадження стандартів освіти держави-агресора (ч. 3 ст. 111-1 КК України). Надалі звернулися до суду з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування. У клопотанні вказали, що директорка ховається на окупованій території.

Водночас дозвіл на спеціальне досудове розслідування дає право здійснювати його за відсутності підозрюваного (in absentia). Суд своєю ухвалою від 16 грудня вказане клопотання задовольнив. 

Фігуранткою справи є Наталя Каравічева.   

За даними аналітичної платформи YouControl, вона очолила Якимівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів” на початку цього року. Раніше працювала вчителькою вказаного навчального закладу.

Окрім того, 2017 року Каравічева обиралася депутаткою Якимівської селищної ради. На той час була членом партії “Опозиційний блок”. Від Опоблоку балотувалася до ради також 2020 року. 

Читайте також: Проросійські партії на Запоріжжі: які політсили заборонили та що буде з їхніми депутатами

Підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info