На Мелітопольщині декілька шкіл зареєстрували за російським законодавством

На Мелітопольщині декілька шкіл зареєстрували за російським законодавством. 

Про це повідомляє “Запорізький проєкт розслідувань”.

Так, в російському держреєстрі з’явилася інформація про два навчальні заклади, які знаходяться в тимчасово окупованій Якимівці (Мелітопольський район). 

Зокрема, до російського державного реєстру внесли дані щодо “Акимовской школы № 26”, розташованої по вул. Пушкіна 22-А. Незаконний запис зробили наприкінці грудня 2022 року. 

Керівницею школи вказана Наталя Каравічева. Вона позначена як громадянка російської федерації.  

Вказаний навчальний заклад – це захоплений та перейменований окупантами “Якимівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів”. Наталя Каравічева керувала ним до повномасштабного вторгнення. 

Після вторгнення вона пішла на співпрацю з окупантами та почала впроваджувати в даному навчальному закладі “російську освіту”. Згодом заявляла, що завдяки окупаційній владі “існує все надбане”.

Також наприкінці грудня 2022 року в російському держреєстрі з’явилася інформація щодо “Акимовской школы № 27”, яка знаходиться за адресою вул. Центральна, 73. Керівницею школи вказана Наталя Шкраміда, яка теж позначена як громадянка російської федерації.

Цей навчальний заклад – це захоплений окупантами “Навчально-виховний комплекс “Якимівська гімназія”. 

До повномасштабного вторгнення Наталя Шкраміда працювала в ньому заступницею директора з навчально-виховної роботи. 

Обом колаборанткам, Наталі Каравічевій та Наталі Шкраміда, у листопаді 2022 року вже оголосили підозру – за статтею про впровадження стандартів освіти держави-агресора (ч. 3 ст. 111-1 КК України).