У справі про незаконний референдум суд ухвалив взяти Балицького під варту

У справі про незаконний референдум суд ухвалив взяти Євгена Балицького під варту.

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Запоріжжя. 

За даними слідства, 8 серпня 2022 року самопроголошений “губернатор” Запорізької області Євген Балицький підписав незаконне розпорядження про підготовку до референдуму з приєднання Запорізької області до росії. 

Після цього керівники місцевих окупаційних адміністрацій створили територіальні дільниці для голосування, сформували виборчі комісії, розробили та затвердили форму і текст бюлетенів для проведення голосування. 

Зокрема, підготовкою до референдуму разом з Балицьким займалася окупаційна очільниця Мелітополя Галина Данильченко, так званий голова Мелітопольського району Андрій Сігута, фейковий керівник Бердянська Олександр Сауленко та ставленик окупантів у Якимівці Максим Зубарєв (пізніше його автівку підірвали). Головою фейкової виборчої комісії Запорізької області призначили Галину Катющенко. 

Згодом Балицький визначив дати проведення референдуму – в період з 23 по 27 вересня.

У ніч з 27 на 28 вересня він вже повідомив результати цього “голосування” (відео). 

Так, Балицький оголосив, що нібито 93,11% учасників референдуму висловилися за приєднання до росії. 30 вересня в Москві він підписав договір, за яким Запорізька область “увійшла” до складу росії.

З огляду на це,  у вересні правоохоронці повідомили Балицькому про підозру за статтею про організацію та проведення незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК). 

Пізніше йому додатково оголосили підозру щодо умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України (ч. 2 ст. 110 КК).

Оскільки ж Балицький ховається на окупованих територіях, його оголосили у державний та міжнародний розшук, а суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо нього (in absentia). 

У січні цього року слідчі СБУ звернулися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу для Євгена Балицького у цій справі. Прохали визначити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без встановлення застави.

17 січня Жовтневий районний суд Запоріжжя вказане клопотання задовольнив – обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в ДУ «Запорізький слідчий ізолятор».

Слід додати, Балицький також є фігурантом іншої кримінальної справи, зокрема, щодо крадіжки зерна з тимчасово захоплених територій Запорізької області. Його неодноразово викликали повістками. 

Євген Балицький був народним депутатом України кількох скликань (від Партії регіонів, також представляв “Опозиційний блок”). 2020 року обрався депутатом Запорізької обласної ради від партії “Опозиційний блок”. 

Після повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, він надав можливість ретрансляції в Мелітополі каналу Росія-24 на базі свого телеканалу МТВ-Плюс та почав роздавати інтерв’ю російським ЗМІ. 

На початку травня минулого року Балицький проголосив себе “губернатором Запорізької області” від окупаційної влади. На Мелітопольщині він почав роздавати російські паспорти

Читайте також: Проросійські партії на Запоріжжі: які політсили заборонили та що буде з їхніми депутатами 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info