У Запоріжжі почнуть судити фейкову очільницю Мелітополя та депутата з Енергодара

У Запоріжжі почнуть судити фейкову очільницю Мелітополя Галину Данильченко та пособника окупантів в Енергодарі Андрія Шевчика. Обвинувальні акти щодо них скерували до суду. 

Про це повідомляє Запорізька обласна прокуратура та Запорізька обласна військова адміністрація з посиланням на СБУ.

Галина Данильченкодепутатка Мелітопольської міськради від “Опозиційного блоку”. На початку березня 2022 року вона проголосила себе «виконуючою обов’язки Мелітопольського міського голови».  Згодом займалася підготовкою до незаконного референдуму з входження територій Запорізької області до складу рф.

Андрій Шевчик до вторгнення був депутатом Енергодарської міської ради від партії “ОП-ЗЖ”. 27 березня він записав відеозвернення до жителів міста, де публічно повідомив про створення «Общественного совета самоорганизации города» та оголосив себе його керівником. Шевчик обіцяв окупантам швидко встановити в Енергодарі “руський мір” та вивісити “руські прапори”. 

Виконуючи вказівки окупантів, він схиляв місцеве населення до співпраці з ворогом та передавав дані про місця розташування підрозділів ЗСУ. Крім того – встиг організувати діяльність з продажу дизельного палива та бензину на відібраній ворогом АЗС. 

Нині Данильченко та Шевчика обвинувачують за низкою статей, зокрема щодо державної зради, зайняття посад у незаконних органах влади, організації незаконного референдуму, провадженні господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади

Зрадникам загрожує покарання до довічного позбавлення волі.