Запорізька влада роз’яснила, хто може отримати грошову допомогу за зруйноване житло

Наприкінці січня Запорізька міська рада затвердила програму грошової підтримки для родин, чиє житло постраждало від ракетних атак. Нині влада роз’яснила, як отримати гроші у низці випадків.

Про це повідомив т.в.о.міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв. 

Зокрема 27 січня в місті затвердили спеціальну програму виплат. В рамках програми гроші отримає кожна родина, житло якої після обстрілів непридатне для проживання.  Розмір виплат складе 10 тисяч гривень за кожен місяць – з моменту руйнування оселі.

Оформити таку підтримку можна у місцевих Центрах надання адміністративних послуг. 

Додатково влада роз’яснила, як отримати гроші у низці випадків. 

Так, якщо у житла декілька співвласників, то допомога надається одному із співвласників за згодою інших співвласників. Згода підтверджується особисто під час подачі документів або за допомогою нотаріального посвідчення.

Якщо ж співвласник житла загинув, інші співвласники мають оформити частину його власності у законному порядку і надалі отримати допомогу.

У випадку коли власник виїхав з міста, подати документи може його уповноважена особа з нотаріально посвідченою довіреністю. При зверненнях у подальші місяці заяву у форматі PDF з накладанням електронного цифрового підпису можна подавати на електронну пошту reception.dap@zp.gov.ua (із обов’язковим зазначенням в темі листа ПІБ отримувача допомоги).

Раніше повідомлялося, що загалом грошової підтримки у місті потребує 301 родина. На виплати для них у цьому році запланували 45 мільйонів гривень.

Окремо вказувалося, що міськрада також внесла зміни до міської програми соціального захисту населення. Цими змінами передбачили, що кошти також зможуть отримати пільговики, чиє житло отримало менш значні пошкодження (вибиті вікна, пошкоджені балкони). Для них запланували разову виплату у розмірі 15 тисяч гривень. 

Для отримання цієї допомоги треба звернутися до Департаменту соцзахисту населення (пр. Маяковського, 3). Загалом виплата запланована для 800 осіб. 

Читайте також: У Запоріжжі замовили проєкт для відновлення будинку, постраждалого від ракетної атаки