У Каховському водосховищі знижується рівень води – під загрозою водопостачання Мелітополя та Бердянська

Рівень води у Каховському водосховищі продовжує знижуватись. Через це Енергодар, Мелітополь та Бердянськ зіштовхнулися з проблемою водопостачання. 

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація. 

“На сьогодні проблем з водозабором у верхньому б’єфі Дніпровської ГЕС немає, але рівень води у нижньому б’єфі неконтрольовано знижується. Через це великі населені пункти, які беруть воду з нижнього б’єфу, зокрема Енергодар, Мелітополь і Бердянськ уже сьогодні зіштовхнулись з проблемою водопостачання. Наразі ці міста перебувають у тимчасовій окупації, тому вплинути на ситуацію ми не можемо”, – повідомив перший заступник голови Запорізької ОВА Геннадій Тімченко. 

Він також додав, що значне зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на Запорізькій атомній електростанції. Зокрема рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар. 

У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи”, – зазначив Тімченко.

Вказується, що особливо гостро питання водопостачання постане влітку, коли природний рівень води значно знижується.

За даними експертів “Укргідроенерго”, окупанти скидують воду на Каховській ГЕС, через що рівень води у Каховському водосховищі падає. Шлюзи станції відкрили, побоюючись форсування Дніпра українськими військовими.

Раніше правоохоронці відкрили кримінальну справу через масову загибель риби в Дніпрі. Тоді повідомлялося, що Каховську ГЕС ймовірно пошкодили обстрілами. 

На фото – Каховська ГЕС