СБУ оголосила підозру зраднику з Бердянського району

Силовики оголосили підозру окупаційному керівнику Осипенківської ОТГ Бердянського району. Він змушував місцевих жителів отримувати російські паспорти. 

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, Запорізька обласна прокуратура. 

Повідомляється, що до незаконного призначення чоловік був співаком, виконавцем російського шансону. 

На початку травня 2022 року він погодився на пропозицію фейкового мера Бердянська Олександра Сауленка та очолив так звану «Осипенковскую  объединенную территориальную общину». Після цього звільнив з місцевих установ нелояльних до “нової влади” людей та набрав однодумців.

Окрім того, зрадник переконував місцевих мешканців, що “росія тут назавжди” та змушував їх отримувати російські паспорти.

Так, у червні 2022 року він організував роздачу російської гуманітарної допомоги, під час якої схиляв місцевих мешканців до отримання російських паспортів.

Також наказав підлеглим скласти списки пенсіонерів для видачі по 10 тисяч рублів. При цьому повідомив, що гроші отримають тільки ті особи, які мають російський папірець.

Нині фейковому очільнику Осипенківської ОТГ заочно оголосили підозру щодо добровільного зайняття посади в незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території  (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає до 10 років тюрми. 

Раніше повідомлялося, що окупаційним головою Осипенківської об’єднаної територіальної громади був призначений співак шансону Анатолій Верещагін. 

Нагадаємо, на Черкащині зловили колаборанта-втікача з Бердянська. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info