В Україні впроваджують електронний рецепт на всі рецептурні ліки

Цієї весни відпуск всіх рецептурних ліків в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом.

Про це повідомляє Запорізька обласна рада, Міністерство охорони здоров’я України

Вказується, що е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ (електронна система охорони здоровʼя ) – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікарі-ФОП. 

До переліку рецептурних ліків належать антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші. 

“Важливо, що ряд деяких звичних для нас ліків проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися виключно за рецептом лікаря.

Саме тому важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які ви вживаєте. Якщо вони рецептурні – подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікаря, щоб надалі безперешкодно придбати ліки за рецептом в аптеці”, – вказують фахівці Міністерства охорони здоров’я України. 

Загалом, аптеки та медзаклади мають підготуватися до відпуску рецептурних препаратів за е-рецептом до 31 березня.

Втім рішення буде впроваджуватися поступово: за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, як і раніше, може виписати рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info