Запорізька фірма вимагає в суді від росії 104 мільйони гривень за зруйноване майно

У Запоріжжі приватне підприємство звернулося до суду із позовом до російської федерації. В позові вимагає відшкодувати 104,7 мільйона гривень за зруйноване ракетними атаками майно. 

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Запорізької області. 

Відповідний позов надійшов до Господарського суду Запорізької області від ТОВ ПМК-21. 

Зокрема підприємство вказало, що у період з лютого по червень 2022 року внаслідок російських ракетних та артилерійських обстрілів було знищено обладнання та матеріали, які знаходилися на будівельних майданчиках в Пологівському та Василівському районах Запорізької області. 

Частина вцілілого майна фірми була розграбована військовослужбовцями рф.

Відтак, підприємство вимагає стягнути з росії матеріальну шкоду в розмірі 104,7 мільйона гривень. Відповідачем у даній справі вказана російська федерація в особі Міністерства юстиції рф.

Суд  зазначив, що отримання згоди рф бути відповідачем у цій справі є недоречним, оскільки росія розпочала повномасштабну збройну агресію проти України, чим порушила її суверенітет. 

Водночас дійшов висновку, що вказаний спір може бути розглянутий та вирішений судом України як належним та повноважним судом.

Тож своєю ухвалою від 10 квітня відкрив провадження у справі. Підготовче засідання призначено на 3 травня. 

ТОВ ПМК-21 зареєстроване у Запоріжжі, його основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. До повномасштабного вторгнення фірма мала підряди на реконструкцію водопровідних мереж у м. Василівка, в селах Василівського та Токмацького району. Підприємство також займалося ремонтом комунальних закладів. 

Від редакції. Друзі! Збираємо кошти на розвиток “Запорізького проєкту розслідувань”. Долучайтеся за бажанням: 4731 1856 1510 8187 (Приват).