На Запоріжжі судитимуть директора центру льотної підготовки – за продаж аеродромних плит

На Запоріжжі судитимуть директора центру льотної підготовки за продаж аеродромних плит. 

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України. 

Так, Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно в.о. директора державного закладу «Запорізький центр льотної підготовки імені Маршала авіації О.І. Покришкіна».

За даними слідства, керівник підприємства незаконно демонтував 398 аеродромних плит «ПАГ-14», які знаходилися в конструкціях руліжних доріжок. Також були демонтовані місця стоянки авіаційної техніки аеродрому. Надалі демонтовані плити він продав.

Внаслідок таких дій, аеродром неможливо використовувати за призначенням – для зльоту та посадки літаків Повітряних Сил Збройних Сил України.

Майнову шкоду підприємству оцінюють у майже 3 млн грн.

Нині директора центру обвинувачують за статтею про розтрату майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. 

Фігурантом вказаної справи є Володимир Дідик, він став в.о. директора центру льотної підготовки 2020 року.

Справу щодо нього розглядатиме Запорізький районний суд.

У лютому 2023 року керівником «Запорізького центру льотної підготовки імені Маршала авіації О.І. Покришкіна» призначили Володимира Мілейка. 

Центр льотної підготовки був створений у 1958 році, відкритий спочатку як аероклуб. Він знаходиться неподалік Запоріжжя.

Нагадаємо, у Запоріжжі приватне підприємство звернулося до суду із позовом до російської федерації. В позові вимагає відшкодувати 104,7 мільйона гривень за зруйноване ракетними атаками майно. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info