У Запоріжжі почнуть судити зрадника з Бердянська, який збирав дані про ЗСУ

У Запоріжжі розпочнеться судовий процес над колаборантом з Бердянська Кирилом Койновим. 

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Запоріжжя. 

За даними слідства, приблизно на початку липня минулого року він погодився співпрацювати з окупантами. На вказівки російських кураторів схиляв місцеве населення до переходу на бік ворога. Також збирав та передавав дані про місця розташування підрозділів ЗСУ, в тому числі – тренувальних баз і таборів, де проводили підготовку іноземні військові інструктори. 

Ба більше – розшукував проукраїнськи налаштованих жителів Бердянська, які негативно висловлювалися про окупаційну владу в соціальних мережах. 

Крім того, зрадник схиляв до співпраці брата – військовослужбовця ЗСУ. 

Зокрема від брата вимагав передати інформацію про розташування військових об’єктів і навіть обіцяв за це винагороду – гроші та евакуацію до окупованого Бердянська. 

Зрештою Койнову вже в рамках слідчого експерименту надіслали знімки імітованого під військовий тренувальний табір об’єкту та надали його координати. 

Після цього Койнов двічі повідомляв родичу, що рф здійснила атаки за вказаними координатам. Своєю чергою ЗСУ підтвердили, що по “табору” випускалися ракети з акваторії Чорного моря та з боку Бєлгорода. 

На початку березня 2023 року зраднику заочно повідомили про підозру за статтею про державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України). 

Оскільки Койнов ховається в окупованому Бердянську, його оголосили в розшук, а згодом суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо нього. 

Нещодавно ж справу щодо колаборанта передали до Жовтневого районного суду Запоріжжя. Своєю ухвалою суд призначив підготовче засідання у справі на 18 травня. 

Додамо, до повномасштабного вторгнення Койнов з родичкою вказувався власником ТОВ “Гілдтраст” з основним видом діяльності – надання інформаційних послуг. 

Також значився директором зареєстрованого в Бердянську ТОВ “Джевел-груп” – діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. За адресою реєстрації цієї фірми знаходилася низка закладів харчування, розташованих неподалік від узбережжя Азовського моря. 

Нагадаємо, у Запоріжжі пропонують облаштувати лавандову алею. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info