Міністр часів Януковича став радником окупантів на Запоріжжі

Міністр часів Януковича Дмитро Табачник став радником самопроголошеного “голови” Запорізької області Євгена Балицького.

Про це сьогодні повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров. 

“В окупаційному уряді ТОТ Запорізької області поповнення. У гауляйтера балицького новий “совєтнік”, – написав голова Мелітополя

Дмитро Табачник був міністром освіти і науки у 2010-2014 роках. 

Після початку повномасштабного вторгнення він брав участь в організації псевдореферендумів у захоплених районах Херсонської та Запорізької областей.

Для цього особисто консультував місцевих гауляйтерів і готував проєкт доповідної записки на заступника голови уряду рф щодо забезпечення озброєної охорони «виборчих дільниць». Ховався в окупованому Криму. 

У листопаді минулого року йому повідомили про підозру у державній зраді. 

Згодом правоохоронці арештували майно Табачника – це були активи на понад 2 млн доларів.

“Це насамперед нерухомість, земельні ділянки та гроші в іноземній валюті. Для того, щоб “приховати” свої статки від можливої конфіскації на користь держави, фігурант заздалегідь “переписав” їх на своїх родичів. Втім, СБУ викрила цю “схему” і отримала дозвіл суду на арешт активів ексрегіонала”, – йшлося у повідомленні силовиків від січня цього року. 

Серед арештованого майна була частка квартири в історичній частині Києва загальною площею 126 кв. м. Також – житловий будинок площею понад 600 кв. м.

Окрім того були арештовані 5 земельних ділянок в елітному котеджному містечку поблизу столиці та банківський рахунок на 147 тисяч доларів. 

Нагадаємо, у справі про незаконний референдум суд ухвалив взяти Євгена Балицького під варту.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info