Українські рятувальники отримали машини для розмінування

Українські рятувальники отримали дві машини для розмінування. Спеціальну техніку і обладнання передав фонд Говарда Баффета.

Про це повідомив голова ДСНС України Сергій Крук.

Ця техніка допоможе саперам очистити територію України від вибухонебезпечних предметів.

Зокрема вказується, що нові машини відправлять до Миколаївщини.

У березні цього року рятувальники вже отримували з фонду Баффета перші машини –  DOK-ING MV-4 та MV-10 виробництва Хорватії. Тоді їх відправили до підрозділів ДСНС, які виконують роботи на Херсонщині.

Вказані комплекси одні з найкращих у світі роботизованих систем для розмінування. Вони здатні здійснювати розмінування території з продуктивністю роботи до 4 000 – 5 000 кв. м. в день.

Варто додати, аналітичний центр GLOBSEC нещодавно зробив оцінку, що близько 30% території України (174 000 кв. км) зазнали інтенсивних бойових дій. Ця територія потребує обстеження та очищення від величезної кількості вибухонебезпечних предметів.

“Україна є найбільшою замінованою територією у світі, випереджаючи таких колишніх лідерів, як Афганістан і Сирія”, – йдеться у звіті GLOBSEC.

Переглянути інтерактивну мапу територій України, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами можна за цим посиланням.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info