В Україні запрацює Єдиний реєстр зброї

В Україні з червня цього року почне працювати Єдиний реєстр зброї.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Передбачається, що у кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, терміни перереєстрації, перевірки, відмітки купівлі-продажу.

“А при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин. Тобто буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї”, – зауважив Ігор Клименко.

Він додав, що основна мета цього реєстру – реєстрація всієї зброї, яка наразі є на руках у громадян (а це 1 мільйон 300 одиниць, без трофейної). Це ж стосуватиметься і нової зброї, яка надходитиме в Україну. 

Запустити Єдиний реєстр запланували 23 червня 2023 року. За кілька тижнів його спробують запустити в тестовому варіанті.

“Зброя, яка була у нас зареєстрована, першою піде в Єдиний реєстр: так звана трофейна зброя, яка прийшла з фронту, і зброя, яка іншим чином попала в руки наших громадянам. Наприклад, та, яка потрапила нашим військовим чи громадянам після російських обстрілів тих чи інших об’єктів”, – сказав Клименко.

Після війни, за його словами, українцям треба буде здати отриману раніше зброю, або ж переробити її на дозволений вид. 

Говорячи про законопроєкт щодо цивільної зброї, міністр зазначив: “Над законом про обіг цивільної зброї ми ще працюємо, точиться багато дискусій“.

Нагадаємо, у травні 2022 року МВС спільно з Мінцифри запустили опитування про обіг вогнепальної зброї серед цивільного населення. За його результатами майже 59% опитаних проголосувало за вільне володіння і носіння зброї з метою особистого захисту. 21,8% виступили категорично проти вільного обігу, ще 19,4% проголосували за обмежене використання. 

В опитуванні взяло участь понад 1,7 мільйона українців.

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше:https://t.me/zr_info