Суддю з Бердянська, яка “зливала” дані про українських військових, взяли під варту

Суддю з Бердянська, яка “зливала” дані про українських військових, взяли під варту.

Про це повідомляє Запорізька обласна прокуратура. 

За даними слідства, до повномасштабного вторгнення жінка перебувала в Бердянську, де працювала суддею у міськрайонному суді. Після захоплення міста вона вирішила залишитись на окупованій території. Згодом почала співпрацювати з загарбниками.

Окупантам вона передавала інформацію про переміщення українських військових, зокрема, трьох бійців окремого загону спецпризначення «Азов».  Крім того, закликала інших працівників суду підтримати російських загарбників і співпрацювати з ними. Якщо чула заперечення – «здавала» людей до російських каральних органів.

Однак, влітку минулого року зрадниця вирішила виїхати до Полтави, де очолила Полтавський районний суд.

У квітні цього року судді повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Згодом Вища рада правосуддя прийняла рішення про відсторонення її від посади. 

Нині повідомляється, що Жовтневий районний суд Запоріжжя своєю ухвалою обрав для судді запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави. 

Сьогодні ж Служба безпеки України опублікувала уривки телефонних розмов судді з російським фсб. Під час таких розмов вона погоджувалась надавати росіянам списки проукраїнськи налаштованих колег та запевняла загарбників у своїй повній лояльності до них.

Нагадаємо, запорізька влада вирішила залучати до суспільно корисних робіт безробітних, зокрема й переселенців. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info