У Запоріжжі назбирала голосів петиція про звільнення директорки міського департаменту

У Запоріжжі назбирала голосів петиція про звільнення директорки міського департаменту культури і туризму Катерини Сімонової. 

Петиція розміщена на сайті міськраді (№ 8321).

Документ зареєстрували на сайті мерії 19 травня, станом на сьогодні він вже отримав 784 голоси. 

Автор петиції – Іван Мінченко. В документі він вказав, що Катерина Сімонова, яка очолює департамент культури і туризму Запорізької міськради, “своїми висловами фактично дискредитує принципи демократії, верховенства права та нівелює думку громади”. А також зазначив, що посадовиця не викликає довіру у жителів Запоріжжя. У підсумку запропонував висловити недовіру чиновниці та звільнити її. 

Ще вчора близько середини дня вказана петиція мала трохи більше 400 голосів. Водночас на дату цієї публікації назбирала 784 голоси з 750 необхідних, тепер її повинні розглянути депутати міськради. 

Дану петицію зареєстрували одразу після скандалу, який зчинився в місті через новий стріт-арт. 

Зокрема на фасадах багатоповерхівок з 11 травня почали з’являтися значного розміру зображення – стилізовані патріотичні коти. 

За задумом творців – художників, які входять до громадського руху “Культурні сили України”, – цей стріт-арт мав підтримати патріотичні настрої та бойовий дух запоріжців.

Водночас вказані малюнки розмістили на фасадах історичних будівель. Це викликало хвилю обурення жителів міста у соцмережах. Департамент культури і туризму міськради, під кураторством якого й здійснювався проєкт, громадськість зрештою обвинуватила у недбалому ставленні до історичних пам’яток. 

Директорка департаменту Катерина Сімонова згодом записала коротке відео про те, що люди без фахової освіти не можуть висловлюватися з тієї чи іншої теми. А обурення у соцмережах назвала “брєднями Фейсбуку” і повідомила, що працюватиме далі. 

Катерина Сімонова очолила міський департамент культури і туризму в грудні 2021 року. 

Сама вона за фахом – менеджерка/юристка. Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя”, у 2013 році Сімонова шукала роботу асистента в Москві. 

Протягом 2010-2015 років вона працювала у Запоріжжі помічницею нотаріуса та на “Запорізькому заводі високовольтної апаратури” – була спеціалісткою з методів розширення ринку збуту. 

У 2017 році її призначили начальницею одного з відділів в департаменті культури і туризму міськради, а вже наступного року Катерина Сімонова стала заступницею директора.  

Безпосередньо департамент культури і туризму Запорізької міськради у минулі роки неодноразово нахабно віддавав більшість своїх підрядів друзям і знайомим. Наприклад, 2018 року замовив подрузі Катерини Сімонової послуги з організації Дня міста за 700 тисяч гривень. 

Підписуйтеся на телеграм “Запорізького проєкту розслідувань”, щоб отримувати новини від нас оперативніше: https://t.me/zr_info