На Запоріжжі затримали працівника поліції за вимагання 50 тисяч гривень хабара

Співробітники СБУ в Запорізькій області затримали оперуповноваженого сектору кримінального розшуку Вільнянського відділку поліції після отримання хабара. Наразі відомо, що суд відсторонив його від посади та відправив під домашній арешт.

Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області. 

Згідно документу, працівник поліції на початку жовтня цього року отримав інформацію щодо незаконного посіву та вирощування наркотичних рослин конопель вдома у мешканця Вільнянського району. Разом з іншим працівником поліції оперупоноважений вирішив отримати кошти від власника посіву за те, щоб приховати цю інформацію.

За це він почав вимагати від мешканця Вільнянського району 50 тисяч гривень. А у разі відмови передати кошти погрожував сфальсифікувати докази та почати кримінальне провадження.

3 жовтня оперативник одержав першу частину хабара в розмірі 10 тисяч гривень. У той же день, але пізніше, він отримав ще 10 тисяч гривень у якості другої частини неправомірної вигоди. 7 жовтня працівник поліції отримав ще 25 тисяч гривень. Після одержання третьої частини коштів оперуповноваженого затримали співробітники СБУ.

10 жовтня йому повідомили про підозру за статтею про одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням за попередньою змовою (ч.3 ст. 368 КК).

За даними слідства він налагодив механізм систематичного отримання коштів від місцевих мешканців, які займаються незаконним вирощуванням наркомістких рослин.

Мелітопольський міськрайонний суд своєю ухвалою відмовив у клопотанні про застосування до оперуповноваженого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у СІЗО. Утім, суд застосував до підозрюваного цілодобовий домашній арешт за місцем його проживання, відсторонив від посади та вилучив службове посвідчення.

У разі визнання працівника поліції винним в отриманні хабара, йому буде загрожувати позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Читайте також: У Запоріжжі виконком віддасть три комунальних квартири своїм працівникам