РНБО пропонує ввести в Україні надзвичайний стан

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України. Під час засідання ухвалили рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України (крім Донецької та Луганської областей, де триває Операція об’єднаних сил). 

Про це повідомляється на сайті Президента України.

Після підписання відповідного указу Президента, запровадження надзвичайного стану має ще затвердити Верховна Рада.

У випадку затвердження надзвичайного стану, запрацюють обласні комісії, до складу яких входитимуть представники органів державної та місцевої влади.

В залежності від ситуації, такі комісії ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом надзвичайного стану.

Надзвичайний стан в країні може полягати у посиленні охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення і народного господарства. 

Це може бути обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту, а також перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб.

“Тобто це превентивні питання, щоб у країні зберігався спокій, працювала економіка”, — зазначає секретар РНБО Олексій Данилов. 

Надзвичайний стан пропонують ввести на всій України, крім певних територій Донецької та Луганської областей. З квітня 2018 року там проводять операцію Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Читайте також: Поліція продовжить посилений режим служби

Наші новини в Телеграм: https://t.me/zr_info