Інформація щодо вторгнення у Запорізьку область

Ситуація щодо російського вторгнення у Запорізьку область 19 березня, станом на 20.00 – Збройні Сили України.

Про це повідомляє у телеграм-каналі Запорізька обласна військова адміністрація. 

Триває двадцять четверта доба героїчного протистояння підрозділів Сил оборони України на Запорізькому напрямку й українського народу російському воєнному вторгненню.

Щодня ситуація динамічно змінюється, і станом на вечір підрозділами Сил оборони Запорізького краю знищено близько шістдесят окупантів з військ російської федерації, підбито один  гелікоптер, а другий — пошкоджено, також підбито російський танк та один БТР-82.

Так, в ході сьогоднішнього дня українські воїни завдали прицільних ударів по колоні броньованої техніки та автомобілях забезпечення російських окупаційних військ. А десантники провели успішну операцію зі звільненню одного з населених пунктів в районі Гуляйполя. 

Також особовий склад одного з зенітних підрозділів прозвітував про знищення гелікоптера КА-52 та нанесення пошкоджень ще одному ворожому гелікоптеру.

Що стосується підрозділів противника: окупанти продовжують систематично обстрілювати наші позиції, застосовуючи міномети, танки, гелікоптери та ракетні системи великої̈ потужності.

На сьогодні співробітники національної енергетичної компанії «Укренерго» відновили високовольтну лінію 750 кВ, яка забезпечує стабільне функціонування Запорізької АЕС.

Окрім того, у Запорізькій обласній прокуратурі відреагували на викрадення російськими окупантами журналістки hromadske.ua Вікторії Рощиної. 

Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

“Тому звертаюся до журналістів та блогерів. Керівництво військової адміністрації цінує ваш внесок у наближення перемоги, шанує вашу допомогу у фіксуванні військових злочинів російської федерації проти мирного населення, розуміє необхідність створення хроніки та історії цієї війни, усвідомлює вашу важливість! 

І тому ми просимо вас бути дуже обережними та піклуватися про власну безпеку, бо жоден репортаж з гарячої точки не вартує вашого життя. З цих міркувань просимо узгоджувати ваші дії та пересування (особливо в гарячих чи тимчасово окупованих районах області) із військовою адміністрацією та регулярно повідомляти про своє місце знаходження ваші редакції”, — вказав речник Запорізької обласної військової адміністрації, полковник ЗСУ Іван Арєф’єв

Вірте у наших воїнів!

Останнім часом “Запорізький проєкт розслідувань” має періодичні перебої в роботі сайту, тож підписуйтеся на наш телеграм: https://t.me/zr_info