Бердянський суд оштрафував потерпілого у справі про хабарі депутата 

Бердянський міськрайонний суд оштрафував потерпілого за неявку без поважних причин на засідання. Справа стосується можливих хабарів депутата Бердянської міськради Віктора Цуканова. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, дві невказані особи у 2013 році звернулися до Бердянської міськради із заявами про надання дозволу на розробку проєктів землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок для реконструкції туристичного готелю під житлові будинки розміром 11 соток.

Згодом член земельної комісії, депутат Віктор Цуканов запропонував одному із заявників отримати потрібний дозвіл за 1100 доларів США хабаря. У випадку ж відмови, питання про відведення земельних ділянок не було б вирішено позитивно.

Цуканова затримали у квітні 2014 року після отримання всієї суми хабаря. Згодом до суду скерували обвинувальний акт щодо отримання неправомірної вигоди (ст. 368 КК України). 

У 2017 році прокуратура вирішила змінити обвинувачення на шахрайство (ст. 190 КК України).

Через ці зміни адвокати Цуканова клопотали про закриття провадження за строками давності, оскільки злочин за ч.1. ст. 190 КК – це злочин середньої тяжкості (строки давності спливли у березні 2017 року). Однак суд відмовив, оскільки потерпілий, Олександр Баранов, продовжив підтримувати початкове обвинувачення – за ч.4. ст. 368 КК. Тобто наполягав на доведенні більш тяжкого злочину, де тривалість строків давності довша.

Після зміни обвинувачення суд повернув прокурору обвинувальний акт (через нібито виявлені порушення), проте потерпілий оскаржив це рішення у апеляції. 

Надалі у справі визнали частину доказів недопустимими (відео- та аудіодокази), бо обвинуваченому не розкрили ухвали суду, якими надавалися дозволи на проведення негласних слідчих дій.

Це рішення прокуратура та потерпілий спробували оскаржити в апеляції, однак невдало. 

Опісля розгляд справи продовжився.

Нещодавно ж суд оштрафував потерпілого у цій справі Олександра Баранова на 2270 гривень. Серед підстав – він не з’являвся до суду без поважних причин півтора року (з 31.03.20 до 06.09.21). Водночас поважність причин підтвердив медичними довідками лише 26 квітня, 17 травня та 20 липня 2021 року.

Проводити засідання у справі без нього неможливо, бо він також і сторона обвинувачення у провадженні. 

Після штрафу суд визначив дату наступного засідання у цій справі – 3 листопада

Віктор Цуканов – депутат Бердянської міськради 2010-2015 рр. від “Батьківщини”, 2015-2020 – від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, а нині – від “Нашого краю”.

Цуканов також був помічником нардепа Олександра Пономарьова (2012-2014).

Варто додати, Цуканова у 2015 році брали на поруки два народних депутати – Сергій Валентиров та Ігор Артюшенко.