На Запоріжжі з підприємця вимагали 700 тисяч за вже придбане обладнання 

Комунарський районний суд Запоріжжя оштрафував керівників двох фірм у незаконному отриманні 700 тисяч гривень за вже проданий на аукціоні товар. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно матеріалів справи, мелітопольська виконавча служба у 2018 році арештувала за борги холодильне обладнання ПАТ “Мелітопольський завод холодильного машинобудування “РЕФМА”.

Це обладнання згодом продали на електронних торгах ТОВ “Техмаш-імпекс”.

Втім коли покупець хотів забрати товар, фактичний зберігач майна – керівник ТОВ “Вирва”  відмовився віддавати придбане. Натомість запропонував наново купити це обладнання вже у нього – за 700 тисяч гривень.

Директор “Техмаш-імпекс” на початку 2019 року гроші передав, а керівник “Рефми” підписав акти приймання-передачі обладнання. Після цього керівників “Вирви” та “Рефми” затримали силовики. 

Окремо вказувалося, що керівник “Рефми” до моменту вчинення злочину не знав про незаконні наміри представника “Вирви”. Його залучили для  підписання документів.

Після закінчення розслідування правоохоронці передали відповідний обвинувальний акт стосовно керівників “Рефми” та “Вирви” до суду.

Директора ТОВ “Вирва” обвинувачували у заподіянні майнової шкоди через обман або зловживання довірою (ст. 192 КК України), а голову правління “Рефми” у підкупі службової особи юридичної особи приватного права (ст. 368-3 КК України).

У суді обидва керівники повністю визнали вину. Директора “Вирви” оштрафували на 850 грн, а керівника “Рефми” – на 34 тис. грн, останнього також позбавили права обіймати керівні посади на рік.

На сайті Судової влади України обвинуваченими у цій справі вказувалися Геннадій Шпирко (голова правління “Рефми”) та Павло Раздобаров (керівник “Вирви”). Потерпілий – Сергій Конорєв (співвласник “Техмаш-імпекс”). 

Варто додати, “Мелітопольський завод холодильного машинобудування “РЕФМА” раніше фігурувало у справі щодо незаконного продажу холодильного обладнання на російські  військові кораблі. Обладнання це підприємство купляло у ТОВ “Техмаш-імпекс”.