Обласного чиновника оштрафували за хабар з оформлення автомобілю людині з інвалідністю 

Жовтневий районний суд Запоріжжя оштрафував на 25,5 тисяч гривень колишнього співробітника Департаменту соцзахисту Запорізької ОДА. Чиновник взяв 2000 доларів хабаря за оформлення автомобілю для людини з інвалідністю.

Про це повідомляється у відповідному вироці суду.

Згідно з матеріалами справи, до Управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту соцзахисту населення Запорізької ОДА весною 2017 року звернувся громадянин. 

Він хотів оформити своєму батьку з другою групою інвалідності документи для отримання автомобілю

Заступник начальника вказаного Управління погодився забезпечити позитивне проходження усіх процедур для оформлення автомобілю за 2000 доларів США.

Після цього громадянин звернувся до правоохоронних органів з заявою щодо вимагання хабаря

У серпні чиновник отримав гроші, і в той же день його затримали силовики. Згодом працівнику ОДА повідомили про підозру у вимаганні хабаря (ч.3. ст. 368 Кримінального кодексу України) та скерували відповідний обвинувальний акт до суду. 

Чиновник у суді свою вину не визнав. Вказував, що ці гроші йому підкинули. Обіцянок щодо оформлення автомобілю не давав. Для отримання погоджень щодо оформлення машини він ні до кого не звертався та взагалі жодним чином не пов`язаний з цим питанням.

Обвинувачений просив врахувати, що заявник у цьому кримінальному провадженні знаходиться у реєстрі боржників. Також неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, тому міг перебувати під впливом поліції та вчинити провокацію на їх прохання.

Зрештою суд все ж таки визнав чиновника винним. Доказами його вини зокрема виступили протокол огляду, помітки та вручення грошових коштів; аудіо- та відеодокази отримання хабаря, протокол обшуку та затримання. 

Стосовно провокації злочину, то чиновник жодного разу не відмовився від хабаря, а під час отримання грошей він вказав місце, куди їх треба покласти (шкатулку). 

Водночас з записаних розмов виходить, що суму хабаря назвав сам заявник, а чиновник на неї погодився. Під час прослуховування цих розмов, суд не почув ознак вимагання з боку посадовця.

Тож суд прибрав з обвинувачення частину про вимагання хабаря і змінив кваліфікацію з ч.3. ст. 368 ККУ на більш легку – ч.1 ст. 368 ККУ

Водночас прокуратура мала шанс зберегти більше тяжке обвинувачення. Суд вказував, що чиновник займає “відповідальне становище – є державним службовцем, посада якого відноситься до категорії Б” – що є ще однією підставою для кваліфікації злочину за ч.3. ст. 368 ККУ

Але під час розгляду справи прокуратура не скористалася можливістю врахувати цей факт і змінити обвинувачення.

Тож за вчинення такого нетяжкого корупційного злочину обвинувачений отримав 25,5 тис. грн штрафу. Також суд позбавив його права обіймати посади у державних органах на три роки.

Відповідно до інформації з сайту Судової влади України, обвинуваченим у цій справі вказується Андрій Ковпак.

Андрій Ковпак у липні цього року подавав декларацію “перед звільненням” з посади начальника відділу забезпечення надання соціальних послуг у стаціонарних установах, бездомним особам та іншим групам управління фінансів та надання соціальних послугризику Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА.